Kennewick Zipped Hoodie – Gray


Ако го купите ова вие заштедувате

  • Loose Fit
  • Sturdy Zipper
  • Drawstring Hood
  • Screen Printed Logo
  • Elastic Ribbed Cuffs
SKU: 2ae7e9b677e4 Бренд:
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Kennewick Zipped Hoodie – Gray

  • Loose Fit
  • Sturdy Zipper
  • Drawstring Hood
  • Screen Printed Logo
  • Elastic Ribbed Cuffs

Designed for those rest days at home. We both know you love to train, but relaxing days are actually nice too. Especially for those days when you need to get your rest, we designed the Kennewick Set. It is super comfortable, soft to the touch, and has a loose fit. Features a sturdy zipper and spacious side pockets. This is all you need to chill out. The Kennewick comes in Black and Gray.

Дополнителни информации
Size L , XL
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.