ISO 100 Hydrolyzed 932gr

2,390 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

КОЛИЧИНА ВО СЕРВИРАЊЕ
ПРОТЕИН
25 гр
BCAAS
5.7 гр
LEUCINE
2.7 гр
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1195 Поени во вредност од ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1195 Поени во вредност од ден!
x
19 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

─ Најдобриот изолат во светот пред и по тренинг! ─
Секој што е во потрага по силно и издефинирано тело знае за големиот предизвик за оптимален мускулен развој и потребата за правата количина на калории. За тоа е задолжителен  продукт со највисок квалитет, кој ја содржи правата количина на високо квалитетен протеин со најмал можен број на калории.

ISO100 HYDROLYZED е супер премиум комбинација од хидролизиран веј изолат и веј изолат – најнапредната формула од DYMATIZE. Преку ензимска хидролиза веј протеин изолатот е обработен во аминокиселнски ланец, што го прави уште полесен за варење. ISO100 HYDROLYZED е перфектен избор пред и по тренинг. Без шеќер и масти и помалку од неверојатни 116 калории по сервирање.

  • Најдобриот изолат во светот
  • “Награда за најдобар изолат” 5 години по ред (2013-2017)
  • 25 гр веј протеин изолат по доза
  • Секое сервирање содржи 5,6–5,8 гр BCAAs*
  • Без шеќер и масти и помалку од неверојатни 116 калории по сервирање
  • Без глутен
  • Без лактоза
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
per 100g per portion (30g*)
Energy kJ (kcal) 1555 (366) 467 (110)
Fat 0,4 g 0,1 g
of which saturates 0,2 g 0,1 g
Carbohydrate 7,6 g 2,3 g
of which sugars 1,6 g 0,5 g
Protein 82 g 25 g
Salt 0,85 g 0,26 g  

Аминокиселински профил:

per 100g per portion (30g*)
**L-Valine 4,9 g 1,5 g
**L-Leucine 8,9 g 2,7 g
**L-Isoleucine 5,0 g 1,5 g
L-Alanine 4,2 g 1,3 g
L-Arginine 2,0 g 599 mg
L-Aspartic acid 8,9 g 2,7 g
L-Cysteine 1,8 g 537 mg
L-Glutamic acid 15 g 4,5 g
Glycine 1,3 g 405 g
**L-Lysine 7,9 g 2,4 g
**Histidine 1,4 g 435 mg
**L-Methionine 1,9 g 561 mg
**L-Phenylalanine 2,6 g 766 mg
L-Proline 4,7 g 1,4 g
L-Serine 4,0 g 1,2 g
**L-Threonine 5,7 g 1,7 g
**L-Tryptophan 1,3 g 384 mg
L-Tyrosine  2,3 g 689 mg

 

 

СОСТОЈКИ

Hydrolized whey protein isolate (milk) (50%), whey protein isolate (milk) (46%), emulsifiers (sunflower lecithin, soy lecithin), flavouring, salt, sweeteners (sucralose, steviol glycosides), anti-foaming agent (dimethyl polysiloxane).

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
  • 1-2 порции на ден. Уживајте во прекрасниот вкус пред тренинг, по тренинг или во било кое време ви е потребен високо протеински напиток.

 

Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

Дополнителни информации
Flavor

Chocolate, Vanilla, Strawberry, Birthday Cake, Cookies Cream, Fudge Brownie, Chocolate Coconut, Chocolate Peanut Butter

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.