Yamamoto Glutamine Powder 600gr 120servings

1,790 ден

100% l-glutamine
Premium quality certification
First most abundant amino acid in skeletal muscle
Anti-catabolic function
Cellular hydration support
SKU: 1056 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1790 Поени во вредност од 179 ден!
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Yamamoto® Nutrition Glutamine POWDER is a supplement based on pure L-Glutamine powder.
Glutamine POWDER is a supplement with glutamine, suitable for athletes undertaking physical activities that require intense muscular effort.
Glutamine is the most abundant amino acid in the blood.
Glutamine is essential in certain situations, including strenuous exercise, when the body can not meet its needs by synthesising glutamine.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.