Boogieman Shot – 100 ml Original price was: 100 ден.Current price is: 80 ден.
Back to products
Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional 2350g Original price was: 4,490 ден.Current price is: 3,690 ден.

GABA 750

590 ден

SKU: 3115 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

GABA 750. Додаток во исхраната. ГАМА-АМИНОБУТЕРНА КИСЕЛИНА. GABA 750 ја надополнува исхраната со чиста гама-аминобутерна киселина.

Препорачаната дневна доза е 1 капсула.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот ‒ 1 капсула со 300 ml вода. Земете 1 сервирање дневно, препорачливо 30 минути пред спиење.

Состав: гама-аминобутерна киселина (GABA) (85,2%); обвивка на капсулата (желатин; бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); агенс против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини.

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

 

Активни состојки Во 1 капсула*
Гама-аминобутерна киселина (GABA) 750,00 mg

*Дневна доза од производот.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.