Focus Mitts inSPORTline Luvas

2,790 ден

Technical description:

 • Open-finger focus mitts
 • Heavy padding
 • Lacing on bottom
 • Training gloves suitable for boxing, MMA and other martial arts
 • Upper material: synthetic leather
 • Padding material: jumbo + polyurethane
 • 2 mitts in package
SKU: 4918 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2790 Поени во вредност од 279 ден!
x
15 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Description

The Focus Mitts inSPORTline Luvas allow you to practice your punching technique and accuracy. All you need is a sparring partner who would move around and tell you where to punch. With these mitts you can practice all kinds of combinations. Training with focus mitts is more effective than hitting a punching bag as it simulates a real fight. Made of high-quality synthetic leather, the gloves feature strong seams for better durability and a long service life. The Focus Mitts inSPORTline Luvas are an important piece of boxing equipment.

Technical description:

 • Open-finger focus mitts
 • Heavy padding
 • Lacing on bottom
 • Training gloves suitable for boxing, MMA and other martial arts
 • Upper material: synthetic leather
 • Padding material: jumbo + polyurethane
 • 2 mitts in package
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.