Optimum Essential Amino Energy 30servings

1,490 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

BENEFITS

  • 5 g of Amino Acids per serving
  • 100 mg of Caffeine
  • Vitamin C
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!
x
13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

One serving of ESSENTIAL AMIN.O ENERGY increases energy and alertness with 100 mg of caffeine from natural sources and a burst of flavour you’ll look forward to mixing into cold water anytime.Take a 30-serving tub along to the gym or your office – wherever your busy day takes you.

Description

Ready-to-mix Amino Acid Food Supplement Powder with Caffeine and Vitamin C, with sweeteners.

*Vitamin C contributes to normal energy-yielding metabolism. Caffeine contributes
to increased alertness and improved concentration.

SUGGESTED USE

 

Add 2 level scoops (9 g) to 330 ml of cold water and mix.

*Food supplements are not to be used as a substitute for a varied diet. Do not exceed the recommended daily dose. Keep out of reach of children. Contains caffeine (100 mg/serving). Not recommended for children or pregnant women.

 

Дополнителни информации
Flavor

Fruit Fusion

,

Lemon Lime

,

Orange Cooler

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.