EAA XPRESS (400 G)

1,290 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

EAA Xpress – додаток на исхраната во прав за подготовка на напиток со есенцијални аминокиселини и засладувачи.

SKU: 663f8d882b91 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1290 Поени во вредност од 129 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1290 Поени во вредност од 129 ден!
x
15 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

EAA Xpress – додаток на исхраната во прав за подготовка на напиток со есенцијални аминокиселини и засладувачи.

 Состав: Л-леуцин 16%, Л-лизин хидрохлорид 15%, ароми, киселини (млечна киселина, лимонска киселина), Л-валин 10%, Л-фенилаланин 10%, Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6%, Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, Л-триптофан 2%, засладувачи (сукралоза, ацесулфам K), бои (бакарни комплекси на хлорофили и хлорофилини, рибофлавини).

 Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и сулфур диоксид.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

 

 

Дополнителни информации
Flavor

Kiwi lime, Peach ice tea, Watermelon-Strawberry

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.