PURE GOLD PROTEIN PANCAKE 760GR Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.
Back to products

CreGAAtine Orange 60 Ќесички

1,700 ден

Совршено и за него и за неа
CreGAAtine Orange е совршен за оние кои сакаат природно да ја зголемат својата енергија и да ги
подобрат физичките и менталните перформанси, без оглед на полот и возраста.
Кои се најважните придобивки?
CreGAAtine доаѓа во форма на кутија со 60 кесички во единечни дози

SKU: 5197 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1700 Поени во вредност од 170 ден!
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

CreGAAtine Orange 60 ќесички

CreGAAtine Orange е уникатна формулација базирана на креатин, која исто така го содржи GAA -гванидинеацетна киселина.
Делува магично и на вашето тело и на вашиот мозок. Развиен од страна на Applied Bioenergetic Lab и Carnomed.
CreGAAtine Orange  е додаток во исхраната формулиран врз основа на научни докази.
Наградената формулација на креатин- CreGAAtine Orange е безбедна, патентирана и doping free.
Студијата за ефектите на Cregaatine е наградена од Европското здружение за клиничка
исхрана и метаболизам (ESPEN).

Кои се најважните придобивки?

Моќен и експлозивен
Обичниот креатин го зголемува нивото на креатин во мускулите за околу 2%. CreGAAtine Orange
доведува до зголемување од 16,9% што е 8,5 пати повисоко отколку само креатин монохидрат.

Нема задржување на водата
CreGAAtine Orange води до вистински резултати и не ве ограничува со прекумерно задржување на
водата во мускулите.Ова е особено важно во спортот каде телесната тежина е важна категорија.

CreGAAtine Orange ги полни вашите клетки со дополнителен креатин користејќи дополнителни
патишта за да влезете во клетката. Вашите клетки ќе бидат пријатно изненадени и ќе работат
подобро поради подобрената биоенергија.

CreGAAtine Orange доведува до 3,9 пати повеќе креатин во сивата материја на мозокот и 1,9 пати повеќе
во белата материја. Ова зголемување треба да ја подобри вашата меморија, перцепција, учење
и концентрација.

Совршено и за него и за неа
CreGAAtine Orange е совршен за оние кои сакаат природно да ја зголемат својата енергија и да ги
подобрат физичките и менталните перформанси, без оглед на полот и возраста.
Кои се најважните придобивки?
CreGAAtine доаѓа во форма на кутија со 60 кесички во единечни дози

Состојки: гуанидиноацетатна киселина(GAA), Креатин монохидрат, Фолна киселина , Витамин Б12,  Витамин B6   регулатор на киселост – лимонска киселина, арома на портокал, боја – каротени, средство против згрутчување  силициум-диоксид, засладувач – стевиол гликозид, концентриран сок од цвекло, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), калциум-Л-метилфолат (фолна киселина), метилкобаламин (витамин Б12).

Начин на употреба: возрасни 1 ќесичка 2 пати дневно. Содржината на ќесичката да се раствори во млака вода, сок или друга течност и веданш да се испие.

Напомена: Додатоците во исхрана не може да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Да се чува вон дофат на деца.

Предупредување: не се препорачува за деца, трудници, доилки, како ни кај лица преосетливи на било која од состојките на препаратот. Лица под ризик од бубрежни заболувања, бубрежна исуфициенција и пореметувања како што е нефронски синдром, не треба да го користат препаратот. Лица кои имаат дијагностицирано заболување, користат лекови или други суплементи, пред употреба да се консултираат со лекар или фармацевт. Не се препорачува употреба подолг период без консултација со лекар. Лица кои земаат креатин, прво треба да го проверат нивото на креатин во серумот. Препорачаните дози не смеаат да се пречекорат.

Начин на чување: да се чува на температура до 25°C, заштитен од светлина и влага.

Пакување/нето количина: 60 ќесички/141,3 g

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.