Dymatize Creatine 300gr

1,290 ден

  • 100% премиум квалитет Creapure® креатин монохидрат произведен во Германија
  • Извонредна растворливост
  • Без вкус
  • Погоден за вегани, без глутен и без лактоза
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
SKU: 960 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1290 Поени во вредност од 129 ден!
x
19 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

─ Надмини ги границите при тренингот!  ─
Дали сте во потрага по додатен поттик на вашите перформанси при тешки тренинг сесии? Креатинот ги зголемува физичките перформанси во последователни краткотрајни интервали, и вежби со висок интензитет.

Во Dymatize не се прават компромиси за квалитетот па затоа се користи само Creapure® – креатин монохидрат со премиум квалитет. Креатинот е природно оформувачка супстанца во човековото тело. Игра витална улога во траспортацијата на на енергија во секоја клетка. Дневна суплементација од 3 гр креатин во период од минимум 4 недели покажува зголемен тотален креатин во мускулите. Додаден во вода или пијалок без кофеин, ултра чистиот и без вкус Dymatize® CREATINE MONOHYDRATE е перфектен избор при интензивни тренинзи.

  • 100% премиум квалитет Creapure® креатин монохидрат произведен во Германија
  • Извонредна растворливост
  • Без вкус
  • Погоден за вегани, без глутен и без лактоза
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.