Trec Gold Core Whey 100 900gr 30servings Original price was: 1,990 ден.Current price is: 1,590 ден.
Back to products

Yava Labs Creatine 300gr

990 ден

SKU: 4434 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
x
13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Креатинот на Yava Labs е висококвалитетен додаток во исхраната кој го надополнува нивото на креатин монохидрат во секојдневната исхрана. Ние користиме креатин монохидрат, најбезбедниот, најефективниот облик на креатин. Успешно се користи со години, испитуван од многу истражувачи и е заклучен како најефективна и најбезбедна форма. Нашиот креатин е форма на прашок кој е многу порастворлив во вода и се апсорбира во телесното ткиво отколку типичен креатин монохидрат.

Нашето пакување од 300 g е доволно за 60 порции, секоја со тежина од 5 g. Една порција (1 мерица) главно содржи креатин монохидрат (4,9 грама). Исто така, содржи мали количини на Л-таурин.

Препорачана употреба: Додадете 5 g (1 топка) во 200 ml вода или млеко. Земете 2 порции на ден.

Предупредувања: Не користете ако сте алергични на некое од соединенијата на додатокот. Не користете за време на бременост и доење. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Складирање: Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина и да се чува подалеку од дофат на деца.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.