CREATINE 100% 600 gr

1,690 ден

100% Креатин монохидрат 

  • Појачан со витамин Ц и електролити
  • Препорачан за спортисти
  • 100% Креатин монохидрат
SKU: 1293 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1690 Поени во вредност од 169 ден!
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Creatine 100%. Додаток во исхраната. Креатин монохидрат во прав. Creatine 100% содржи креатин монохидрат во прав.Производот е надополнет со витамин Ц и натриум. Корисниот ефект се добива со земање на 3 g креатин дневно. Creatine 100% се препорачува за спортисти во моќни и брзинско-моќни дисциплини. Creatine 100% се препорачува за професионални спортисти.

Препорачаната дневна доза е 5 g (1 мерица).

Препорачана употреба: Растворете една доза од производот 5 g (1 мерица) во 250 ml вода или сок. Земете едно сервирање дневно. Во денови кога имате тренинг: 1 сервирање 30 минути пред тренинг или 1 сервирање веднаш по тренинг. Во денови кога немате тренинг: 1 сервирање наутро, веднаш по станување или едно сревирање пред спиење.

Состојки: Креатин монохидрат (76,4%), натриум цитрат, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина).

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни. Производот може да содржи алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број и земја на потекло: означено на пакувањето.

 

Активни состојки Во 5 g
Креатин монохидрат 3,82 g
    Од кој креатин 3,36 g
Натриум 190,00 mg
Витамин Ц 90,00 mg (113%)

 

* % од препорачан дневен внес

** дневна доза не е одредена

 

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.