, ,

CREATINE 100% 300 gr

Сподели:

100% Креатин монохидрат 

  • Појачан со витамин Ц и електролити
  • Препорачан за атлети за зголемување на сила и издржливост
  • 100% Креатин монохидрат
Бренд:

550 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 550 Поени во вредност од 55 ден!

Creatine 100%

Максимум перформанс

Нето тежина 300 g / 60 порции

Creatine 100%. Додаток во исхраната. Креатин монохидрат во прав. Creatine 100% содржи креатин монохидрат во прав.Производот е надополнет со витамин Ц и натриум. Creatine 100% содржи креатин,кој ги зголемува физичките перформанси на краткотрајни, високо-интензивни вежби. Корисниот ефект се добива со земање на 3 g креатин дневно. Creatine 100% се препорачува за спортисти во моќни и брзинско-моќни дисциплини. Creatine 100% се препорачува за професионални спортисти.

Состојки: Креатин монохидрат (76,4%), натриум цитрат, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина)

Активни состојки Во 5 g
Креатин монохидрат 3,82 g
    Од кој креатин 3,36 g
Натриум 190,00 mg
Витамин Ц 90,00 mg (113%)

 

* % од препорачан дневен внес

** дневна доза не е одредена

Препорачаната дневна доза е 5 g (1 мерица).

Препорачана употреба: Растворете една доза од производот 5 g (1 мерица) во 250 ml вода или сок. Земете едно сервирање дневно. Во денови кога имате тренинг: 1 сервирање 30 минути пред тренинг или 1 сервирање веднаш по тренинг. Во денови кога немате тренинг: 1 сервирање наутро, веднаш по станување или едно сревирање пред спиење.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.