Pure Iso Whey 2kg Yava Labs Original price was: 4,190 ден.Current price is: 3,590 ден.
Back to products
BioTechUSA Muscle Mass Gainer 4000gr 72servings Original price was: 3,690 ден.Current price is: 3,290 ден.

Yava Labs Complex Mass Pro 6kg

3,490 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

  • БОГАТ СО ПРОТЕИН
  • ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА
  • ВИСОКО КАЛОРИСКИ
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3490 Поени во вредност од 349 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3490 Поени во вредност од 349 ден!
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Комплексот Mass Pro на Yava labs е додаток на храна дизајниран со висококвалитетни компоненти, кој го инхибира распаѓањето на мускулите за време на напорни активности и го подобрува градењето на мускулите. Нашиот бренд е добро познат како истакнат производител и снабдувач на зголемувачи на мускулна маса. . Нашата Complex Mass Pro се одликува со високата хранлива вредност и анаболичката активност во споредба со другите диететски протеини. Производот го обработуваме со современи технички техники кои ја зачувуваат целата структура и активност на функционалните протеини и факторите на раст. Тоа е неверојатна мешавина на протеини и јаглени хидрати, што го прави најдобриот бренд што треба да го изберете за брзо зголемување на масата.

Една порција нуди 70 грама уникатна супер-дупер протеинска мешавина, која обезбедува важни протеински градежни блокови за мускулите на спортистот. Исто така, содржи 116 грама јаглехидрати. Различната комбинација на јаглехидрати обезбедува калориска поддршка потребна од големиот физички напор, помагајќи му на телото да се подготви и да се опорави од интензивното вежбање. Здравите масти нудат брзо гори гориво за да ги задоволат енергетските потреби на сериозните спортисти. Потрошувачката на комплексна маса е возбудливо искуство бидејќи производот е произведен во различни вкусови, вклучително и ванила, чоколадo, колачиња и крем за да одговараат на различниот избор на клиентите. Понатаму, една порција содржи 6 грама креатин, врвен додаток за вежбање кој создава погодна средина за регенерација на мускулите, хидратација, зголемен капацитет за вежбање и раст.

Препорачана употреба: Додадете една порција во 200 ml вода или млеко и темелно измешајте. Освен тоа, има мазна текстура и затоа може да се додаде во омиленото смути или шејк. Сепак, индивидуалните потреби за исхрана варираат во зависност од телесната тежина и нивото на тренинг/вежбање.

Предупредување: Не се препорачува за бремени жени, мајки кои дојат и луѓе алергични на состојките на кој било производ. Додатокот во исхраната не може да биде замена за здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Складирање: Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина. Се чува вон дофат на деца.

 

Дополнителни информации
Flavor

Vanilla

,

Chocolate

,

Cookies

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.