COLLAGEN LIQUID 500ml Orange

990 ден

Nutrend Collagen Liquid со вкус на портокал 220 000 mg хидролизиран колаген во 500 ml

SKU: 3767 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
x
12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

 

Нутритивни факти Во 25 ml *%ПДВ
Хидролизирани колагенски пептиди 11000 mg
Витамин Ц 80 mg 100%
Витамин Б6 0,7 mg 50%
Биотин 50 µg 100%
Витамин Б12 1,25 µg 50%
Бакар 150 µg 15%

*% од препорачано дневно внесување

Производот е без шеќер (<0,5 g / 100 ml)

 

Nutrend Collagen Liquid со вкус на портокал 220 000 mg хидролизиран колаген во 500 ml

Содржи 11000 mg хидролизиран колаген во сервирање / 20 сервирања

Витамини (Ц, Б6, Б12, биотин)

Без шеќер

Collagen Liquid. Со вкус на портокал. Додаток на исхраната со засладувачи. Колагенски пептиди збогатени со витамини и бакар.

 

Препорачана доза: Максималната дневна доза е 25 ml. Земете меѓу оброци. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот е наменет да се употребува директно или растворен во вода. Протресете пред употреба. По отворање, чувајте на температура до 10оС. Користете во рок од 2 месеци.

 

Состојки: вода, хидролизирани говедски колагенски пептиди, регулатори на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), арома, Л-аскорбнинска киселина, конзерванси (сорбинска киселина, натриум бензоат), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), пиридоксин хидрохлорид, бакарен глуконат, Д-биотин, цијанкобаламин.

 

Производот не служи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана или здрав начин на живот. Не е наменет за деца под 12 години. Чувајте надвор од дофат на деца! Да се ​​чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

 

Дополнителни информации
Flavor

Orange

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.