Trec Citrulline Synergy 240gr 80servings

890 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 890 Поени во вредност од 89 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 890 Поени во вредност од 89 ден!
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Citrulline Synergy. Додаток на исхраната со засладувачи. Citrulline Synergy содржи цитрулин малат. Citrulline Synergy е дизајниран за професионални спортисти. Препорачаната дневна доза е 6 g (1 дозер).

Препорачана употреба: Растворете едно сервирање од производот ‒ 3 g (0,5 дозер) во 300 ml вода. Земете 2 сервирања дневно. Во деновите кога имате тренинг: земете го првото сервирање 30 минути пред тренинг и второто веднаш по тренинг. Во деновите кога немате тренинг: земете едно сервирање наутро по станување и уште едно сервирање пред спиење.

 

Состав: цитрулин малат (80%); малтодекстрин; агенс против згрутчување: силициум диоксид, регулатор на киселост: лимонска киселина; ароми; засладувач – сукралоза; згуснувач – целулозна гума.

 

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна урамнотежена исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

 

 

Активни состојки Во 6 g* Во 3 g
Цитрулин малат 4800,00 mg 2400,00 mg
   Од кој Л-цитрулин 3708,00 mg 1854,00 mg

*Дневна доза од производот.

 

 

 

Нутритивни вредности
Активни состојки Во 6 g* Во 3 g
Цитрулин малат 4800,00 mg 2400,00 mg
   Од кој Л-цитрулин 3708,00 mg 1854,00 mg

*Дневна доза од производот.

Дополнителни информации
Flavor

Watermelon Apple, Mango

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.