Back to products
BioTechUSA Iso Whey Zero Natural 1816gr 72 servings Original price was: 4,990 ден.Current price is: 4,490 ден.

Cellucor C4 Ultimate New 20/40servings

2,290 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

What makes C4 Ultimate so good?

  • 7g Citrulline
  • 4.8g CarnoSyn® Beta Alanine
  • 1.25g BetaPower® Betaine
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2290 Поени во вредност од 229 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2290 Поени во вредност од 229 ден!
x
13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Introducing the NEW & IMPROVED C4 Ultimate!

Нутритивни вредности
NUTRITIONAL INFORMATION
SERVINGS PER CONTAINER 40/20
AVERAGE VALUES 1 SCOOP 2 SCOOPS %RI
VITAMIN B6 0.21mg 0.42mg 30%
VITAMIN B12 1.3ug 2.3ug 104%
POTASSIUM 300mg 600mg 30%
MAGNESIUM 60mg 120mg 32%
SODIUM 240mg 480mg  –
L-CITRULLINE MALATE 3500mg 7000mg  –
CARNOSYN® (BETA ALANINE) 2400mg 4800mg  –
BETAPOWER® (BETAINE) 625mg 1250mg  –
L-TYROSINE 250mg 500mg  –
CAFFEINE 150mg 300mg  –
CHOLINE 100mg 200mg  –
CEREBOOST® 100mg 200mg  –
ENXTRA® 75mg 150mg  –
ASTRAGIN® 17.5mg 35mg
Дополнителни информации
Вкус lemon Twist , Tutti Frutti
Упатство за употреба

Mix one scoop with 300ml of cold water. Consume 20-30 minutes before your workout.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.