Back to products
Cellucor C4 Original Shot 60ml Sour Batch Bros Original price was: 150 ден.Current price is: 100 ден.

C4 Ultimate Shot 60ml Tutti Frutti

120 ден1,440 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

C4 ULTIMATE PRE-WORKOUT SHOT TUTTI FRUTTI 60 ml

  • With beta-alanine + L-arginine + L-citrulline malate
  • energy kick thanks to 200 mg caffeine per shot
  • practical and effective – ideal for on the go
SKU: 5136 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 120-1440 Поени во вредност од 12 ден-144 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 120-1440 Поени во вредност од 12 ден-144 ден!
x
17 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Boost your workout with the Cellucor C4 Ultimate Shot, the powerful pre-workout booster in a practical 60 ml bottle. This shot combines beta-alanine, L-arginine, L-citrulline malate and betaine for longer and harder workouts. An additional energy boost from 200 mg of caffeine provides the kick you need to overcome any challenge in the gym or during a home workout. Ideal for athletes looking for a quick, effective boost before training. The powerful shot works best once a day, 20-30 minutes before exercise!

 

 

Дополнителни информации
Количина

1 Шот

,

12 Шотови

Упатство за употреба
Directions:

 

DAILY

 

VerpackungsgrößePacking size: 60 ml
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.