fbpx
, , ,

Beef Amino 250tab

Сподели:

» одличен нутритивен квалитет
» практично нема маснотии
» ги содржи сите 8 есенцијални амино киселини

Бренд:
Достапно:

Нема на залиха

1,490 ден

Нема на залиха

Amix™ BEEF Amino Tablets е екстремен додаток на аминокиселини со 2000 mg хидролизиран (пред-дигестиран) говедски протеин во таблета. Говедскиот протеин е одличен извор на аминокиселини со уникатен профил.

Придобивки:
» одличен нутритивен квалитет
» практично нема маснотии
» ги содржи сите 8 есенцијални амино киселини

Препорачана доза: Земете три таблети два пати или три пати дневно меѓу оброци, со многу течности. Испијте 8-10 чаши вода дневно.

Количество во доза : Амино киселини добиени од хидролизиран протеин на говедско месо 6000mg.

Останати состојки : микрокристалин целулоза, силикон диоксид, магнезиум стеарaт.

Количество на аминокиселини во 3 таблети:Аланин 547,2 mg Метионин 48 mgАргинин 438,6 mgФенилаланин 149,4 mg Л-аспартамска киселина 434,2 mg Пролин 726 mg Цистеин 3,6 mg Серин 165,6 mg Глутамин 622,8 mg Треонин  92,4 mg Глицин 1431 mg Триптофан 0 mg Хистидин 33,6 mg Тирозин 31,2 mg Изолеуцин 73,2 mg Валин 150 mg Леуцин 178,2 mg Хидроксипролин 519 mg Лизин 229,2 mg.

Рок на употреба: втиснат на пакувањето.Чувајте го на температура што не надминува 25 степени, на суво, ладно место, надвор од сончева светлина. Предупредување: Не употребувајте го овој производ ако сте бремени или доилки! Производот не е наменет за деца. Држете го подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза за користење. Производот не служи како замена за  разновидна балансирана исхрана. Предупредување за алергии: Овој производ е процесиран на апарати на кои што се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја и школки.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!