Trec Gold Core Whey 100 900gr 30servings Original price was: 1,990 ден.Current price is: 1,590 ден.
Back to products

Yava Labs BCAA 2:1:1 + Glutamine 300gr

990 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
x
17 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Нашето пакување од 300 g нуди 30 порции, од кои секоја тежи 10 g. Една порција BCAA (1 мерица) содржи 4 грама BCAA амино киселини со разгранет ланец (L-леуцин, L-изолеуцин и L-валин) во сооднос 2:1:1, одговорни за градење и обновување на чистата мускулна маса. . Покрај тоа, содржи 1,8 грама Л-глутамин.

Препорачана употреба: Препорачуваме да земате 1 порција (10 g) 1-2 пати на ден. За најдобри резултати, консумирајте една порција наутро и уште 45 минути пред тренинг за да му овозможите на телото да ги апсорбира и пренасочи амино киселините кон мускулите. Нашиот BCAA може да се земе со вашиот омилен пијалок со темелно мешање.

Предупредување: BCAA НЕ СМЕЕ да се конзумира во случај на алергија (преосетливост) на состојките на кој било производ. Бремените мајки и мајките кои дојат секогаш треба да се консултираат со лекар пред да го користат овој или кој било друг додаток во исхраната.

Складирање: Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина. Се чува вон дофат на деца.

Дополнителни информации
Flavor Blueberry lemon , Fruit punch , Strawberry mango
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.