Anabolic Whey+ 2kg Nutrition Tech

2,890 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

  • Висококвалитетен протеин добиен со процесот CFM (Cross-Flow Microfiltration) за да се добие најчист протеин.
  • Дури 24,6 g протеин во доза.
  • Додадени се 5 најквалитетни ензими за подобра апсорпција на протеините во нашето тело.
  • Не содржи глутен.
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1295-1445 Поени во вредност од 130 ден-145 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1295-1445 Поени во вредност од 130 ден-145 ден!
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Од Nutritions Tech доаѓа одличен протеин Anabolic Whey + кој досега можете да го најдете во шест одлични вкусови: темно чоколадо, темни колачиња, рафаело, ванила, јагода и шумски бобинки!

Овој протеин од сурутка е посебен по тоа што неговата текстура во прав е таква што лесно се меша во течност – било да е млеко (растително или животинско) или вода! Исто така, има многу интензивен мирис кој целосно одговара на вкусот на самиот протеин.

Anabolic Whey + е еден од најквалитетните протеини бидејќи една дозерка содржи дури 24,6 g протеин, 6 g BCAA и 4,5 g глутамин. Кој вкус и да го одберете, нема да погрешите.

Инструкции за употреба: измешајте 1 дозер (35 g) во 250 ml ладна за да добиете вкусен протеинскишејк. Како
додаток на исхраната, земете едно сервирање дневно. Ви деновите кога имате тренинг: земете 1 сервирање, 30 минути после вежбање. Во деновите кога немате тренинг: земете 1 сервирање наутро, по станување.

Нутритивни факти во сервирање: 1 порција (35 g); *РВ% / 35 g. Енергија  139,64kcal / 583,7 kJ 6%;Масти 0,74 g -Од кои заситени 0,50 g 0,96%;Јаглехидрати 8,59 g 0,25%;Од кои шеќери 3,98 g 0,18%;Влакна 0,29 g ;Протеини 24,64 g 56%;Сол 0,06 g 9,8%; DigeZyme® 6,3 mg .*% од референтен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации
Flavor

Wild Berry, Chocolate, Dark Cookies, Vanilla, White Chocolate Coconut, Strawberry, Cheesecake Oreo

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.