5 Electrolytes – 10 шумливи таблети (42 g) – Mango Passionfruit

220 ден

Растворлива таблета – додаток во исхраната, за подготовка на електролитен напиток без калории со 5 минерали и засладувач. Mango passionfruit вкус.

SKU: 1851 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 220 Поени во вредност од 22 ден!
x
10 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Спортски напиток со 0 калории, со природни вкусови, без шеќер.

Нутритивни информации во: 100 g таблета (4,2 g*) 4 сервирања
Енергија kJ (kcal) 821 (196) 34 (8) 136 (32)
Масти 0 g 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g 0 g
Јаглехидрати 10 g 0,4 g 1,6 g
    – од кои шеќери 0,6 g 0 g 0 g
Протеини 0 g 0 g 0 g
Сол 15,0 g 0,63 g 2,5 g
       
Минерали во 100 g таблета (4,2 g*) 4 сервирања
Натриум 5952 mg 250 mg 1000 mg
Калиум 3571 mg 150 mg (7,5%*) 600 mg (30%*)
Хлор 4762 mg 200 mg (25%*) 800 mg (100%*)
Калциум 1429 mg 60,0 mg (7,5%*) 240 mg (30%*)
Магнезиум 670 mg 28,1 mg (7,5%*) 113 mg (30%*)

*% од нутритивна референтна вредност.

Растворлива таблета – додаток во исхраната, за подготовка на електролитен напиток без калории со 5 минерали и засладувач. Mango passionfruit вкус.

Препорачана употреба: Максимум 4 таблети дневно. Растворете 1 таблета во 500 – 700 ml вода според ваш вкус. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Чувајте надвор од дофат на деца.

Состојки: Киселина (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум карбонат), минерали (калиум хлорид, калциум карбонат, натриум хлорид, магнезиум хидроксид, калциум фосфат), навлажнувач (сорбитол), инулин, природни вкусови, скроб, засладувач (сукралоза), малтодекстрин, сок од цвекло во прав, боја (лутеин).

Чувајте на ладно и суво место. Рок на употреба: означено на дното на пакувањето.

 

℮ 42 g = 10 таблети х 4,2 g

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.