BioTechUSA Instant Oats 1000gr Original price was: 490 ден.Current price is: 390 ден.
Back to products
100 Whey Shredded 4000gr 133servings Original price was: 5,990 ден.Current price is: 5,390 ден.

Scitec 100% Whey Protein Professional 500g

Original price was: 1,390 ден.Current price is: 1,090 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

100% Whey Protein Professional

Протеински пијалак со вкус во прав, со протеини од сурутка, аминокиселини, ензими и засладувачи

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 545 Поени во вредност од 55 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 545 Поени во вредност од 55 ден!
x
10 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

100% Whey Protein Professional

пијалак со вкус во прав, со протеини од сурутка, аминокиселини, ензими и засладувачи

 

Употреба: измешајте 1 сервирање (30 g = ¾ дозер) во 250 ml вода. Во деновите кога имате тренинг, земете едно сервирање по тренинг. Во деновите кога не вежбате, земете 1 сервирање во било кој период од денот.

 

 

Нутритивни вредности

NUTRITION INFORMATION.

Serving size: 30 gr (3/4 scoop) Servings per container: 16
30 gr RI%* 100 gr
Energy 470 kJ / 112 kcal 6% 1558 kJ / 371 kcal
Fat
– of which Saturates
2.0 gr
0.7 gr
3%
4%
6.7 gr
2.3 gr
Carbohydrate
– of which Sugars
1.4 gr
1.4 gr
1%
2%
4.7 gr
4.7 gr
Protein 22 gr 44% 73 gr
Salt 0.41 gr 7% 1.4 gr
Amino Acid Matrix
(L-Leucine 100 mg, L-Glutamine 210 mg, Taurine 990 mg)
1300 mg 4333 mg
Digestive Enzyme Blend
(Bromelain 12 mg, Papain 12 mg)
24 mg 80 mg

*RI%: Reference intake of an average adult (8400 kJ/2000 kcal)

Amino acid profile (% of protein)
L-Alanine 5.0
L-Arginine 2.1
L-Aspartic Acid 11.0
L-Cysteine 2.2
L-Glutamine 18.1
Glycine 1.4
L-Histidine* 1.7
L-Isoleucine* 6.4
L-Leucine* 10.6
L-Lysine* 9.6
L-Methionine* 2.2
L-Phenylalanine* 3.0
L-Proline 5.5
L-Serine 4.6
L-Threonine* 6.7
L-Thrytophan* 1.4
L-Tyrosine 2.6
L-Valine* 5.9
Дополнителни информации
Flavor

Chocolate Cookies & Cream

,

Chocolate Hazelnut

,

Salted Caramel

,

Strawberry White Chocolate

,

Vanilla

,

Vanilla Very Bery

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.