fbpx
-26%
, ,

100% WHEY ISOLATE 700 gr

Сподели:

100% Whey Isolate*

  • 100% PROTEIN FROM WHEY ISOLATE
  • WITH ADDED L-GLUTAMINE AND L-ARGININE
  • SUGAR FREE***
  • GLUTEN FREE****
  • PALM OIL FREE
Бренд:
Достапно:

На залиха

1,550 ден 2,090 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1550 Поени во вредност од 155 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1550 Поени во вредност од 155 ден!

 100% Whey Isolate

Протеински пијалак во прав со додадени аминокиселини

Без додаден

шеќер

Без

глутен

Без

палмово масло

Со додадени Л-глутамин и Л-аргинин 100% протеин од изолат од сурутка

 

Пијалак во прав со вкус со протеински изолат од сурутка, Л-глутамин, Л-аргинин и засладувачи

Состав: инстант протеински изолат од сурутка 84% [протеински изолат од сурутка емулгатор: лецитини (соја)], ароми, Л-глутамин 5,3%, Л-аргинин 1,2%, сол, згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), какао во прав со намалена масленост.

 

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасто овошје, целер, риба, ракови и состојки кои содржат сулфур диоксид. Содржи млеко и соја.

 

SKU: Недостапно Категории: , ,

Нутритивни информации

Сервирање: 25 g (3/4 дозер); вкупно дози во пакувањето: 1 / 28 / 80

Типични вредности Во 25 g %ПДВ† Во 100 g
Енергија 397 kJ / 93 kcal 5% 1587 kJ / 374 kcal
Масти <0,5 g <1% 1,3 g
   Од кои заситени 0,2 g 1% 0,8 g
Јаглехидрати 2,0 g <1% 7,8 g
   Од кои шеќери 0,6 g <1% 2,4 g
Протеини 21 g 42% 82 g
Сол 0,35 g 6% 1,4 g

% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Без шеќер: <0,5 g / 100 ml во подготвен пијалак. Без глутен, согласно со регулативите на ЕУ.

Други активни состојки Во 25 g Во 100 g
Л-глутамин 1320 mg 5280 mg
Л-аргинин 248 mg 992 mg
Аминокиселини во 100 g    
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Л-хистидин 1,4 g Л-аргинин 2,9 g Л-аланин 3,6 g
Л-изолеуцин* 4,3 g Л-цистеин 2,4 g Л-аспартамска киселина 8,1 g
Л-леуцин* 8,0 g Л-глутамин 18,4 g Глицин 1,4 g
Л-лизин 6,9 g Л-пролин 4,2 g Л-серин 3,6 g
Л-метионин 1,8 g Л-тирозин 2,2 g
Л-фенилаланин 2,4 g
Л-треонин 4,9 g
Л-триптофан 1,3 g
Л-валин 4,2 g
  35,2 g   30,1 g   16,7 g

*Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 16,5 g

Употреба: измешајте 1 сервирање (25 g = 3/4 дозер) во 250 ml вода. Во деновите кога имате тренинг, земете едно сервирање по тренинг. Во деновите кога не вежбате, земете 1 сервирање во било кој период од денот.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!