Back to products
100% Pure Whey 4000 g Original price was: 6,990 ден.Current price is: 5,990 ден.

BioTechUSA 100% Pure Whey 2270 gr

Original price was: 4,490 ден.Current price is: 3,790 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

 

–       Без шеќер –       Без глутен –       Без палмино масло –       Без конзерванс

 

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1895 Поени во вредност од 190 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1895 Поени во вредност од 190 ден!
x
16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Протеински напиток во прав со протеински концентрат и изолат од сурутка, глутамин, аминокиселини со разгранет ланец, бромелин и засладувачи

Збогатена храна

 

 

 

 

 

Нутритивни вредности

Whey proteins 90% {whey protein concentrate, whey protein isolate [whey protein isolate, emulsifier: lecithins (soy)]}, L-Glutamine 2.9%, flavourings, thickener (cellulose gum), creamer [partly hydrogenated coconut fat, skimmed milk powder, emulsifiers (E471, E472a), glucose syrup, sucrose, milk protein, stabiliser (potassium phosphates), anti-caking agent (calcium phosphates)], L Arginine, L-Leucine 0.2%, salt, L-Isoleucine 0.1%, L-Valine 0.1%, sweetener (sucralose), colour (tartrazine)11Tartrazine: May have an adverse effect on activity and attention in children. Made in a plant that manufactures milk, egg, gluten, soy, crustaceans, sulphur dioxide and nuts containing foods.

Average Nutrition Facts I Serving size: 28 g I Servings per container: 1 (28 g)/16 (454 g)/35 (1000 g)/81 (2270 g) I Daily amount: 56 g (2×28 g)
100 g RI** (100 g) 28 g 56 g
Energy 1625 kJ/384 kcal 19% 455 kJ/108 kcal 910 kJ/215 kcal
Fat 6,4 g 9% 1,8 g 3,6 g
– of which saturates 2,1 g 10% 0,6 g 1,2 g
Carbohydrate 4,9 g 2% 1,4 g 2,7 g
– of which sugars 3,8 g 4% 1,1 g 2,1 g
Protein 76 g 153% 21 g 43 g
Salt 0,93 g 14% 0,23 g 0,46 g
**Reference intake of an average adult (8400 kJ/2000 kcal).
Gluten free according to EU regulation.

Average amino acids in 1 serving (28 g)

Essential Amino Acids (EAAs)

His, •Ile, •Leu, Lys, Met, Phe, Thr, Trp, •Val

9341 mg

Conditionally Essential Amino Acids (CAAs)

Arg, Cys, Gln/Glx, Pro, Tyr

7304 mg

Nonessential Amino Acids (NAAs)

Ala, Asx, Gly, Ser

4354 mg

•Total BCAAs

4443 mg

Состав: инстант протеини од сурутка 92% {протеински концентрат од сурутка [емулгатор: лецитин], протеински излат од сурутка [емулгатор: лецитин (соја)]}, Л-глутамин 3%, ароми, згуснувач (целулозна гума), Л-аргинин, Л-леуцин 0,2%, сол, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелин во прав 0,04%, боја (тартразин1).

Произведено во погон во кој се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Дополнителни информации
Flavor

Bourbon-Vanilla

,

Cookies & Cream

,

Raspberry Cheesecake

,

Chocolate

,

Strawberry

,

Hazelnut

Упатство за употреба

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање (28 g = 1 рамен дозер = 2 полни супени лажици) од производот со 250 ml вода во шејкер. Во деновите кога имате тренинг земете 1 сервирање во рок од 45 минути по тренинг и уште едно сервирање меѓу оброци. Во деновите кога одморате, земете 1 сервирање наутро и 1 сервирање навечер.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.