BioTechUSA 100% Pure Whey 1000gr 35servings

1,790 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

 

–       Без шеќер –       Без глутен –       Без палмино                   масло –          Без                         конзерванс

 

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 895 Поени во вредност од 90 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 895 Поени во вредност од 90 ден!
x
16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Протеински напиток во прав со вкус на бурбон ванила, со протеински концентрат и изолат од сурутка, глутамин, аминокиселини со разгранет ланец, бромелин и засладувачи

Збогатена храна

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање (28 g = 1 рамен дозер = 2 полни супени лажици) од производот со 250 ml вода во шејкер. Во деновите кога имате тренинг земете 1 сервирање во рок од 45 минути по тренинг и уште едно сервирање меѓу оброци. Во деновите кога одморате, земете 1 сервирање наутро и 1 сервирање навечер.

Состав: инстант протеини од сурутка 92% {протеински концентрат од сурутка [емулгатор: лецитин], протеински излат од сурутка [емулгатор: лецитин (соја)]}, Л-глутамин 3%, ароми, згуснувач (целулозна гума), Л-аргинин, Л-леуцин 0,2%, сол, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелин во прав 0,04%, боја (тартразин1).

1Тартразин: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај деца.

Произведено во погон во кој се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

 

 

 

Дополнителни информации
Flavor

Bourbon-Vanilla, Cookies & Cream, Raspberry Cheesecake, Chocolate, Hazelnut, Strawberry

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.