Nutrend Whey Core 900gr Original price was: 1,590 ден.Current price is: 1,350 ден.
Back to products

100% Azgard Whey 5040gr

5,390 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

Сите знаеме дека вежбањето со тегови предизвикува оштетување на мускулните влакна. Додека се поправа, градиме поцврсти влакна за да избегнеме оштетување во иднина. Протеините се градежни блокови во овој процес.

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2695 Поени во вредност од 270 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2695 Поени во вредност од 270 ден!
x
12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Сите знаеме дека вежбањето со тегови предизвикува оштетување на мускулните влакна. Додека се поправа, градиме поцврсти влакна за да избегнеме оштетување во иднина. Протеините се градежни блокови во овој процес. За вежбање со тегови, препорачаниот внес на протеини е 2 g на кг телесна тежина. Ова е 200 g протеин за спортист кој тежи 100 kg. Без соодветна количина на протеини, не можете да изградите мускули. Внесувањето доволно протеини од традиционалните оброци е предизвик за многу спортисти. Azgard Whey може да биде оптимално решение за зголемување на внесот на протеини. Протеинот од сурутка има најголема биолошка вредност меѓу протеините. Тој е лесен за варење, целосен протеин, што значи дека ги содржи сите есенцијални амино киселини. Користете 1 дозерка Azgard Whey веднаш по тренингот за да обезбедите висококвалитетни протеини за да го максимизирате мускулниот раст.

-Зошто 100% Azgard Whey е специјален производ:

-73% од CFM протеинот од сурутка придонесува за раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски со дигестивни ензими за удобност на стомакот со засладувач.

-Нашиот процес на производство на инстант CFM Whey протеин „Микрофилтрација со вкрстен проток“ е една од најдобрите форми на протеини

Инструкции за употреба: додадете 1 дозер (35 g) во 250 ml вода или млеко. Добро измешајте. Совет: Производот може да го користите за подготовка на одличен лесен појадок. Само измешајте 50-100 g (во зависност од Вашите потреби) овесна каша со 1 дозер од 100% Whey со вашиот омилен вкус.

Сервирање: 1 порција (35 g); вкупно дози во пакувањето: 1/26/65

Нутритивни факти Во порција (35g) *РВ% / 35 g Енергија 574 kJ / 136 kcal 6,8%;Масти 1,9 g 2,7%; Од кои заситени 1,2 g 6%; Јаглехидрати 4,1 g 1,6%; Од кои шеќери** 3,6g 4% ;Протеини 26 g 51%;Сол 0,52 g 8,7%; Комплекс од дигестивни ензими -Бромелин 5 mg; Папаин 5 mg. *% од референтен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000
kcal).**Содржи шеќери само од состојките од млеко..

Состав: Микрофилтриран со вкрстен проток инстант протеински концентрат од сурутка (од млеко), обезмастено млеко во прав, какао прав, сол, ароми, засладувач (сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), бромелин ексрахиран од Ananas comosus (2500 GDU/g), папаин екстрахиран од Carica papaya (6000 USP/mg).

Информации за алергени: Содржи млеко. Може да содржи соја, јајца, јатки.Внимание: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Користете како дел од разновидна,
урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Препораки за складирање: Чувајте во добро затворено пакување на температура од 5- 30оС. Чувајте подалеку од директен извор на топлина, влага и сончева светлина. По отворање користете во рок од 6 месеци. Рок на употреба: означено на пакувањето.

 

Дополнителни информации
Flavor

Double Chocolate

,

Cookies

,

Vanilla

,

White Chocolate Coconut

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.