Yuma Weight Lifting Workout Gloves – Black


Ако го купите ова вие заштедувате

 • Made for Crossfit and Weightlifting
 • Available in size S till 3XL
 • Enjoy the Freedom of Bare Hand Training
 • Take Advantage of Ultimate Grip
 • Overcome Your Limitations
 • Extreme Grip Technology
 • Wrist Wrap included
 • Made for to get yourself to the next level
SKU: 8e00c2c2b056 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 890 Поени во вредност од 89 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 890 Поени во вредност од 89 ден!
x
17 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Yuma Weight Lifting Workout Gloves – Black

 • Made for Crossfit and Weightlifting
 • Available in size S till 3XL
 • Enjoy the Freedom of Bare Hand Training
 • Take Advantage of Ultimate Grip
 • Overcome Your Limitations
 • Extreme Grip Technology
 • Wrist Wrap included
 • Made for to get yourself to the next level

Enjoy the freedom of bare hand training while you take advantage of ultimate grip. Just like a true Gorilla you are trying every training to become a better version of yourself. You push your personal boundaries to the maximum. Meet your new workout partner in crime: the Yuma Weight Lifting Workout Gloves are here to let you overcome your limitations. On top of the Ultimate Grip, these pairs of Gloves have a Wrist Wrap included. With the Yuma Weight Lifting Gloves, your hands will be more powerful than ever. Nothing will stand your way anymore to become the best version of yourself!

 

 

Дополнителни информации
Size

L, XL

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.