Ultra Whey 30гр

70 ден

Ultra Whey е 80% протеинска формула од сурутка која ги користи повеќето природни извори на протеини со највисок квалитет, што овозможува брза апсорпција на протеините во крвотокот.

SKU: 1826 Бренд:

/

12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Напорното вежбање е огромен предизвик за вашето тело, па после секој тренингот треба да ги поддржувате мускулите и да помогнете во закрепнувањето. Бидејќи протеините се главни градежни блокови на човечкото тело, задолжителен е зголемен внес на протеин за секој спортист за време и после тренингот. Промовира анаболна состојба со зголемување на мускулниот раст и подобрување на обновувањето на мускулното ткиво по интензивно тренирање. Ultra Whey е 80% протеинска формула од сурутка која ги користи повеќето природни извори на протеини со највисок квалитет, што овозможува брза апсорпција на протеините во крвотокот. Изведен од најдоброто млеко, содржи ниско ниво на маснотии и јаглени хидрати. Ultra Whey е лесен за промешување, лесно се вари поради мултиензимскиот комплекс DigeZyme® и има неверојатен природен вкус. Ultra Whey е одличен додаток за спортисти, бодибилдери или активни луѓе, кои бараат квалитетен природен производ.

Начин на употреба: Помешајте 2 дозерки (30гр) со 250 мл вода или млеко.

Дополнителни информации
Flavor

Млечно чоколадо, Бело чоколадо со малина

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.