Trec Beta Alanine 700 90caps

390 ден

SKU: 1420 Бренд:

/

13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Beta-Alanine 700. Додаток во исхраната. Бета-Аланин. Beta-Alanine 700 содржи висококвалитетен бета-аланин. Beta-Alanine 700 се препорачува за сите спортски дисциплини, аеробни и анаеробни.

Препорачаната дневна доза е 4 капсули.

Препорачана употреба: Испијте со приближно 300 ml вода. Во деновите кога имате тренинг: 4 капсули, 30 минути пред тренинг. В о деновите кога немате тренинг: 2 пати дневно по 2 капсули во било која прилика, препорачливо 30 минути пред тренинг.

Состојки: бета-аланин (84,8%); обвивка на капсулата (желатин; боја –  титаниум диоксид); агенси против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број: означено на дното на пакувањето.

 

Активни состојки Во 4 капсули** Во 2 капсули
Бета-аланин 2800,00 mg 1400,00 mg

 * Дневна доза од производот 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.