TIGGER® Zero bar 60gr


Ако го купите ова вие заштедувате

  • Врвен протеински комплекс
  • Одличен извор на влакна
  • Превкусна карамела со ниско ниво на шеќер
SKU: 2432 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 100 Поени во вредност од 10 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 100 Поени во вредност од 10 ден!
x
16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Протеински бар со ниско ниво на јаглехидрати, со засладувачи.

Препорачана доза: Земете 1 бар дневно. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Прекумерната употреба може да произведе лаксативни ефекти!

Нутривни вредности во 60гр:
Енергетска вредност-282Kcal,
Масти-14.8гр,
Заситени масти- 7.9гр,
Јаглехидрати-20.0гр,
Шеќери-1.5гр,
Влакна-2.0гр,
Протеин-16.1гр,
Сол-0,1гр.

Состојки (ванила карамела): Амикс ™ Протеинска мешавина 22,3% (изолат протеин од млеко , концентрат протеин од сурутка); темно чоколадо со засладувач 21,7% (засладувач: малтитол, какао маса, путер од какао, какао во прав, емулгатори: соја лецитин и Е476); засладувачи: малтитол сируп, малтитол во прав и сукралоза; навлажнувач: глицерол; растителна маст (масло од шеа, палмово масло во различни рации); кикирики 7,6%, полнење: полидекстроза; стабилизатор: колаген хидролизат; карамелизирано млеко во прав 2,4% (обезмастено млеко, шеќер, крем, путер млеко), соја грицки со какао 2,2% (соја протеин, гриз од ориз, шеќер, какао во прав, соја брашно, сол, арома); јадро од бадеми 0,7%, емулгатор: соја лецитин; арома, натриум хлорид; регулатор на киселост: лимонска киселина; антиоксиданс:мешавина од токофероли Д.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, јаткасто овошје и кикирики.

Дополнителни информации
Flavor

Peanut Butter Caramel, Dark Chocolate Caramel, Vanilla Caramel

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.