Solid Mass Gainer 3000gr Trec Nutrition

Original price was: 2,090 ден.Current price is: 1,890 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

A gainer – type carbohydrate-protein supplement designed for intensively training athletes.

  • Contains short, medium and long chain carbohydrates and whey protein concentrate;
  • Source of highly bioavailable carbohydrates and protein;
  • Additionally enriched with a complex that makes it easier to supplement vitamins in your daily diet.
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1890 Поени во вредност од 189 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1890 Поени во вредност од 189 ден!
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

DESCRIPTION SOLID MASS

SOLID MASS is a basic carbohydrate-protein gainer supplement intended for intensely training athletes whose goal is to increase body weight . SOLID MASS contains short, medium and long chain carbohydrates and whey protein concentrate . The preparation is a source of highly bioavailable carbohydrates and protein that contributes to the growth and maintenance of muscle mass.

SOLID MASS has been additionally enriched with a complex that facilitates supplementing vitamins in the daily diet.

DOSAGE OF SOLID MASS GAINER

Dissolve a single portion of the preparation – 100 g (3.5 scoops) in 250 ml of water or milk, using a shaker or mixer. Take 4 servings a day.

On training days: 1st serving in the morning after waking up, 2nd serving up to 1.5 hours after training, the remaining servings between meals.

On non-training days: 1st serving in the morning after waking up, the remaining servings between meals.

 

 

 

 

Нутритивни вредности

Состав: малтодекстрин; протеински концентрат од сурутка (од млеко); декстроза; оризов скроб ; регулатор на киселост – лимонска киселина; ароми; витамински комплекс [витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; тиамин (тиамин мононитрат); фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина); биотин (Д-биотин); витамин Б12 (цијанокобаламин)]; засладувач – сукралоза; природна боја.

 

Количество Во 400 g** Во 100 g
Нутритивна вредност
Енергија 6460 kj / 1520 kcal (76%*) 1615 kj / 380 kcal (19%*)
Масти 1,76 g (3%*) 0,44 g (1%*)
    од кои заситени 0,88 g (4%*) 0,22 g (1%*)
Јаглехидрати 320,96 g (123%*) 80,24 g (31%*)
    од кои шеќери 98,76 g (110%*) 24,69 g (27%*)
Протеини 55,12 g (110%*) 13,78 g (28%*)
Солта 0,84 g (14%*) 0,21 g (4%*)
Витамин Ц 80,00 mg (100%*) 20,00 mg (25%*)
Ниацин (mg NE) 16,00 mg (100%*) 4,00 mg (25%*)
Вит. E (mg α-TE) 12,00 mg (100%*) 3,00 mg (25%*)
Пантотенска киселина 6,00 mg (100%*) 1,50 mg (25%*)
Витамин Б6 1,40 mg (100%*) 0,35 mg (25%*)
Витамин Б2 1,40 mg (100%*) 0,35 mg (25%*)
Витамин Б1 1,10 mg (100%*) 0,28 mg (25%*)
Фолна киселина 200,00 µg (100%*) 50,00 µg (25%*)
Биотин 50,00 µg (100%*) 12,50 µg (25%*)
Витамин Б12 2,50 µg (100%*) 0,63 µg (25%*)
Активни состојки
Малтодекстрин 251,84 g 62,96 g
Протеински концентрат од сурутка 63,16 g 15,79 g
Декстроза 47,36 g 11,84 g
Оризов скроб 23,16 g 5,79 g

*% од препорачано дневн внесување.

**Дневна доза од производот.

Дополнителни информации
Flavor

Чоколадo

,

Ванила

,

Јагода

Упатство за употреба

Препорачаната дневна доза е 400 g.

Препорачана употреба: Растворите едно сервирање од производот ‒ 100 g (3,5 дозери) во 250 ml вода или млеко, користете шејкер или блендер. Земете 4 сервирања дневно. Во деновите кога имате тренинг: првото сервирање земете го наутро, по станување, второто до 1,5 часа по тренинг и земете ги останатите две сервирања меѓу оброци. Во деновите кога немате тренинг: сервирање земете го наутро, по станување, останатите три сервирања земете ги меѓу оброци

 

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Заштитете од светлина и влага. По отворање, користете во рок од 3 месеци

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.