Scitec Extra Support Belt

690 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

Extra Support belt

Mixture of high quality fabric and plastic with velcro buckle. Keeps your belly and back tight to prevent any injury. Wider formation in the middle for a more stable back.

SKU: / Бренд:
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Extra Support belt

Mixture of high quality fabric and plastic with velcro buckle. Keeps your belly and back tight to prevent any injury. Wider formation in the middle for a more stable back.

 

 

Material:

  • 50% Polyester
  • 41% Neopren
  • 05% Metall
  • 04% Nylon
Дополнителни информации
golemina

S, M, L, XL, XXL

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.