Recovery Max – 1144 g – чоколадо

  • Напреден напиток за регенерација.
  • Гликемични јаглехидрати.
  • Намалување на замореноста: магнезиум.
  • Поддршка на имунитетот: цинк.
SKU: 5f77edb93ed4 Бренд:
10 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Протеините помагаат во растот и одржувањето на мускулната маса. Магнезиумот учествува во намалување на заморот и истоштенота. Јаглехидратите придонесуваат за закрепнување на нормалната функција на мускулите (контракција) по многу интензивно и / или долго физичко вежбање што доведува до замор на мускулите и осиромашување на резервите на гликоген во скелетните мускули. Корисниот ефект се добива со консумација на јаглехидрати од сите извори, со вкупен внес од 4 g на kg телесна тежина, во дози, во првите 4 часа и не подоцна од 6 часа, по физичка активност.

Нутритивни информации во: во 100 g во 1 порција (44 g)* во 2 порции (88 g)**
Енергија kJ (kcal) 1574 (371) 693 (163) 1385 (326)
Масти 2,1 g 0,9 g 1,8 g
    – од кои заситени 0,8 g 0,4 g 0,7 g
Јаглехидрати 64 g 28 g 57 g
    – од кои шеќери 24 g 10 g 21 g
Протеини 23 g 10 g 20 g
Сол 0,72 g 0,32 g 0,64 g
Магнезиум 218 mg (58%***) 95,9 mg (26%***) 192 mg (51%***)
Цинк 6,3 mg (63%***) 2,8 mg (28%***) 5,5 mg (55%***)

*во 44 g со 125 ml вода

**во 88 g со 250 ml вода

***% од нутритивна референтна вредност.

Напиток за возрасни во прав со протеини, јаглехидрати, магнезиум и цинк, со вкус на чоколадо.

Употребувајте како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Препорачана употреба: 1-2 порции дневно, веднаш по спортска активност. По интензивно вежбање: 2 порции. По лесно вежбање: 1 порција. Инструкции за мешање (1 порција): Измешајте 44 g (приближно 3 дозери, пакувањето содржи дозер) со 125 ml вода.

Состојки: малтодекстрин (43%), протеин од сурутка (млеко), шеќер, обезмастено млеко во прав, какао во прав со намалена масленост (6%), брашно од овес (2%), природен вкус, магнезиум карбонат, цинк цитрат, сол, емулгатор (соја лецитин).

℮ 1144 g = 26 порции

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.