Power Gel Original – 41 g – тропско овошје

100 ден

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на тропско овошје.

SKU: 1848 Бренд:

/

17 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

 

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на тропско овошје.

Препорачана употреба: 1 – 4 ќесички дневно. Земете по потреба една ќесичка во регуларни интервали за време на физичка активност со вода.

Состојки: Малтодекстрин, вода, фруктоза, натриум хлорид, киселина (млечна киселина), натриум цитрат, конзерванс (калиум сорбат), природни ароми.

Нутритивни информации во: 100 g 41 g
Енергија kJ (kcal) 1074 (253) 440 (104)
Масти 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g
Јаглехидрати 63 g 26 g
    – од кои шеќери 24 g 10 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 1,3 g 0,52 g
Натриум 506 mg 207 mg

℮ 41 g = 1 порција

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.