Power Gel Original – 41 g – Strawberry Banana

110 ден

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на тропско овошје.

SKU: 3888 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 110 Поени во вредност од 11 ден!
x
19 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на јагода и банана.

Препорачана употреба: 1 – 2 кесички дневно. Земете по потреба една ќесичка во регуларни интервали за време на физичка активност со вода.

Состојки: Малтодекстрин, вода, фруктоза, натриум хлорид, киселина (млечна киселина), натриум цитрат, конзерванс (калиум сорбат), природни ароми.

Нутритивни информации во: 41 g
Енергија kJ (kcal) 440 (103)
Масти 0 g
    – од кои заситени 0 g
Јаглехидрати 26 g
    – од кои шеќери 11 g
Протеини 0 g
Сол 0,52 g
Натриум 206 mg

℮ 41 g = 1 порција

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.