Power Gel Hydro – 67 ml – Mojito

120 ден

Течен концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на мохито.

SKU: 3522 Бренд:

/

13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Течен концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на мохито.

Препорачана употреба: Земете 1 ќесичка дневно за време на физичка активност. Висока содржина на кофеин (51 mg / 67 ml). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Состојки:Вода, малтодекстрин, фруктоза, концентрати од овошен сок (7%) (јаболко, вар), натриум хлорид, натриум цитрат, природни ароми, кофеин (0,07%), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), стабилизатор (ксантан гума) , киселина (лимонска киселина).

Нутритивни информации во: 67 ml
Енергија kJ (kcal) 460 (109)
Масти 0 g
    – од кои заситени 0 g
Јаглехидрати 26 g
    – од кои шеќери 12 g
Протеини 0 g
Сол 0,51 g
Натриум 205 mg
Кофеин 51 mg

67 ml = 1 порција

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.