-15%
, , ,

PEANUT BUTTER SMOOTH 500GR

Сподели:

Најквалитетниот 100% природен путер од кикири повторно достапен во продажба !!!
🏆Единествен со 30.8% протеин
🏆Без додаток на: Сол, Шекер и Палмино Масло
🏆100% Природен
🏆Гарантирано највисок квалитет и најдобар вкус
500гр 330мкд

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

330 ден 390 ден

Нема на залиха

Спореди
Active ingredients
Amount per serving 100 g
Nutritional value
Energy 2531 kj / 611 kcal (31%*)
Fat 48,70 g (70%*)
   of which saturates 9,20 g (46%*)
Carbohydrate 8,60 g (3%*)
   of which sugars 4,60 g (5%*)
Protein 30,80 g (62%*)
Salt 0,04 g (1%*)
Active ingredients
Amount per serving 100 g
Nutritional value
Energy 2531 kj / 611 kcal (31%*)
Fat 48,70 g (70%*)
   of which saturates 9,20 g (46%*)
Carbohydrate 8,60 g (3%*)
   of which sugars 4,60 g (5%*)
Protein 30,80 g (62%*)
Salt 0,04 g (1%*)

Се користи по потреба како додаток на оброк, десерти, намаз или при подготовка на шејкови

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “PEANUT BUTTER SMOOTH 500GR”

Сè уште нема оценки.