fbpx
-15%
, ,

PEANUT BUTTER SMOOTH 500GR

Сподели:

PUTER OD KIKIRI SMUT
(100% PRIRODEN PUTER OD KIKIRI 100%) 500gr

Бренд:

330 ден 390 ден

Спореди

PUTER OD KIKIRI SMUT
(100% PRIRODEN PUTER OD KIKIRI 100%) 500gr
Upatstvo za upotreba:Se upotrebuva po potreba .
Sostojki vo 100gr: Enegetska vrednost2531 Kx/ 611 kkal
Proteini 30.80gr, Jaglenihidrati 8.60gr od koi prosti {ekeri 4.60gr
Masti48.71gr od koi zasiteni 9.20gr, vlakna 7.40gr natrium 0,04gr
Alergeni informacii: Proizvodot gi sodrzi slednite alergeni: KIKIRI
mo`i da sodr`i tragi od jatki od drugi jatkasti plodovi, mo`i da sodr`i i tragi od drugi
alergeni kako mleko, soja, pcenica, jacmen, jajca, kikiri i jatkasti plodovi.
Da se cuva na temperatura od 15-22 stepeni podaleku od direktna sonceva svetlina

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “PEANUT BUTTER SMOOTH 500GR”

Сè уште нема оценки.