, , ,

OMEGA 3 GOLD

Сподели:
  • За мозочна* и срцева функција**
  • Рибино масло (есенцијално) 1000 mg
  • ЕPA () 330 mg
  • DHA () 220 mg
  • Витамин Е 12 mg
  • Во дневно сервирање (1 капсула)
  • Високо можни масни киселини
Бренд:

150 ден990 ден

Избриши
Спореди

Omega-3-Gold од Body Attack се висококонцентрирани  меки гел-капсули со здрави Омега-3 масни киселини од рибино масло. Она што е посебно за овие екстра-концентрирани гел-капсули со е нивната висока содржина на есенцијални масни киселини: еикозапентаеноична киселина (330 mg EPA) и докосахексаеноична киселина (220 mg DHA), кои се важни компоненти за здрава и балансирана исхрана.

Забелешка: Ве молиме консултирајте се со Вашиот лекар пред земање на омега-3 гел капсули доколку користите антиокагуланти.

Состав: рибино масло2, мека желатинска капсула (желатин (говедски), хумектант (глицерин), вода), a-токоферол ацетат (витамин E).

2Користени видови на риби : сардини и инчуни.

Додаток во исхраната во форма на капсули со масни киселини од рибино масло и витамин Е.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Ако се чува неотворено на ладно, суво место, рок на употреба / лот бр.: означено на пакувањето. По отворањето, користете брзо. Да се чува подалеку од директна топлина и светлина.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нутритивни факти Во дневна доза (1 капсула) %ПДВ1
Рибино масло 1000 mg
   Од кое омега-3 масни киселини 550 mg
   Од кои EPA (еикозапентаеноична киселина) 330 mg
   Од кои DHA (докосахексаеноична киселина) 220 mg
Витамин Е 12 mg 100

1% од препорачан дневен внес

*DHA придонесува за одржување на нормална мозочна функција. За да се постигне позитивен ефект, треба да се консумира 250 mg DHA дневно.

**EPA и DHA придонесуваат за нормална срцева функција. За да се постигне позитивен ефект, треба да се консумираат 250 mg EPA и DHA дневно.

Препорачана употреба: Земете една капсула дневно со многу течности (200 ml вода) за време на оброк. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.