-45%
, , , , , , ,

MUSCLEPHARM ASSAULT ENERGY+ENDURANCE FRUIT PUNCH 30 servings

Сподели:

• Зголемување на сила и мускулна издржливост

• Интензивна енергија, зголемен фокус и подобрување на потрошувачката на енергија

• Го одложува заморот на мускулите, се бори против деградацијата на мускулите

• Ги враќа нивоата на АТП и менталната будност

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

990 ден 1,790 ден

Нема на залиха

Oвој продукт за пред-тренинг содржи големи, клинички ефективни дози на состојки кои се докажани во добивање моментална енергија и ментален лифт и за подобрување на атлетските перформанси за време на интензивнот тренинг.

ASSAULT (енергија + издржливост) од страна на MusclePharm вклучува состојки поткрепени со клинички истражувања и секоја серија продукти се тестира од забранети супстанции или загадувачи. Ова го прави овој стимуланс совршен избор за сите видови спортисти, професионалци или аматери. Формулата вклучува креатин монохидрат, бета-аланин, амино киселини, витамини и други клучни состојки кои обезбедуваат неспоредлива, долготрајна енергија, го намалуваат заморот и ги зголемуваат вашите перформанси за време на интензивниот тренинг.

 

 

30 сервирања во пакување

Нутритивни факти во         100г               во 11,5г проција

Енерија (кЈ/кцал)              73/17                   8/2

Масти                                0                         0

Од кои заситени                  0                         0

Јаглехидрати                    3,83г                    0,44г

Од кои шеќери                  0,37г                    0,04г

Влакна                            0,30г                    0,03г

Протеини                         0,04г                   0,00г

Сол                                0,01г                    0,00г

Витамин Ц                                              180мг 225%

Витамин Е                                               15мг 123%

Креатин монохидрат                                    3г

Бета-аланин                                              1,78г

Дехидриран Бетаин                                    1,50г

Таурин                                                        1г

Глицин                                                        1г

Дехидриран Кофеин                                  199,8мг

Ацетил Л-Карнитин                                     258мг

Помешајте 1 дозерка прав со 300мл ладна вода и испијте 20-30 минути пред тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “MUSCLEPHARM ASSAULT ENERGY+ENDURANCE FRUIT PUNCH 30 servings”

Сè уште нема оценки.