L-Carnitine Comfortable Shape 2000 Bottle Pineapple

Original price was: 1,490 ден.Current price is: 1,190 ден.

  • Топење на мастите
  • 2000 мг L-карнитин во сервирање
  • Брза апсорпција
SKU: 2428 Бренд:

/

13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

L‑Carnitine Comfortable Shape 2000 е моќен концентрат на L ‑ карнитин во течна форма. L ‑ Карнитинот е аминокиселина, супстанција слична на витамин што ја користи телото за производство на енергија од слободни масни киселини. L ‑ Карнитинот помага да се намали заморот, да се обноват физичките перформанси, да се подобри метаболизмот, го намалува холестеролот во крвта и ја намалува прекумерната телесна тежина. Производот исто така го подобрува имунолошкиот систем, ја обновува мукозата на гастроинтестиналниот тракт, ја нормализира кардиоваскуларната активност, го смирува нервниот систем и  гарантира добро расположение!

Начин на употреба: Испијте 1 сервирање (20мл) од L-карнитинот чист или помешан со вода.

 

L‑Carnitine 2000 is a powerful concentrate of L‑Carnitine in liquid form. L‑Carnitine is an amino acid, a vitamin-like substance used by the body to produce energy from free fatty acids. L‑Carnitine helps to reduce fatigue, recover physical performance capacity, improve the metabolism, reduce cholesterol in the blood and decrease excessive body weight. The product also improves the immune system, restores the mucosa of the gastrointestinal tract, normalizes cardiovascular activity, calms the nervous system down and guarantees a good mood!

Directions: Drink 1 serving (20 ml) of L-Carnitine liquid pure or diluted with water.

Supplement Facts

Serving Size: 20 ml

Servings Per Container: 50

Amount Per 100 ml Per Serving
Energy Value 59.3 kJ (13.9 kcal) 11.9 kJ (2.8 kcal)
Fat < 0.1 g < 0.1 g
– of which Saturated Fatty Acids < 0.1 g < 0.1 g
Carbohydrates 2.5 g 0.5 g
– thereof Sugar 2.5 g 0.5 g
Protein < 0.1 g < 0.1 g
Salt < 0.1 g < 0.1 g
L-Carnitine 10000 mg 2000 mg

Ingredients: Water, L-Carnitine (10%), Pineapple Juice Concentrate (5%), Acidifying Agent (Citric Acid), Flavor, Preserving Agent (Potassium Sorbate), Sweeteners (Sodium Cyclamate, Acesulfame-K, Saccharin), Emulsifier E471.

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.