-18%
, ,

KFD PROBIOTIC – 60 KAPS.

Сподели:
  • Дури 10 видови на пробиотични бактерии
  • Прoбиотик додаток (FOS)
Бренд:

890 ден 1,090 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 890 Поени во вредност од 89 ден!

Состав: обвивка на капсулата: хидроксипропил метилцелулоза, фруктоолигосахариди (FOS), Lactobacillus acidophilus MTCC-25234, Lactobacillus rhamnosus MTCC-25249, Lactobacillus casei ACC-0008, Bifidobacterium longum MTCC-25324, Lactobacillus plantarum MTCC-25314, Bifidobacterium breve AC-0012, Bifidobacterium infantis ACC-0011, Bifidobacterium bifidum MTCC-25322, Streptococcus thermophilus ACC-0019, Saccharomyces boulardii MTCC-25315.

Предупредување: Производот е наменет за возрасни лица. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Не се препорачува за бремени жени и доилки.

Начин на складирање: Чувајте надвор од дофат на деца. Чувајте на собна температура на суво и ладно место, најдобро во фрижидер (не во замрзнувач). Заштитете од светлина и влага.

 

 

 

 

Нутритивни факти                                 

Днезвна доза                                         1 капсула

Вкупно порции во пакувањето              60

Количество во                                        1 капсула

 

Фруктоолигосахариди 100 mg
Lactobacillus acidophilus MTCC-25234 680 x 106  CFU**
Lactobacillus plantrum MTCC-25314 340 x 106  CFU**
Lactobacillus casei ACC-0008 680 x 106  CFU**
Lactobacillus rhamnosus MTCC-25249 680 x 106  CFU**
Bifidobacterium breve ACC-0012 340 x 106  CFU**
Bifidobacterium longum MTCC-25324 680 x 106  CFU**
Bifidobacterium infantis ACC-0011 340 x 106  CFU**
Bifidobacterium bifidum MTCC-25322 200 x 106  CFU**
Saccharomyces boulardii MTCC-25315 100 x 106  CFU**
Streptococcus thermophilus ACC-0019 100 x 106  CFU**

 

**единици кои формираат колонии

Вкупно количество на пробиотски бактерии: 4,14 x 109  CFU** / 1 капсула.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање (1 капсула), еднаш дневно. Проголтајте ја цела капсула со чаша вода. Прашокот во капсулата можете и да го додадете во јогурт или ладен протеински шејк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “KFD PROBIOTIC – 60 KAPS.”

Сè уште нема оценки.