Jumbo 1320g

1,290 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

Протеински пијалак во прав со вкус со јаглехидрати, креатин, Л-аргинин, три-метил-глицин, бета аланин, холин, BioPerine®, масло од триглицериди со среден ланец во прав, суперхрана, витамини и минерали.

SKU: 515758797802 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1290 Поени во вредност од 129 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1290 Поени во вредност од 129 ден!
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Протеински пијалак во прав со вкус со јаглехидрати, креатин, Л-аргинин, три-метил-глицин, бета аланин, холин, BioPerine®, масло од триглицериди со среден ланец во прав, суперхрана, витамини и минерали.

 Состав: малтодекстрин 22%, инстант протеин од сурутка 21% [протеински концентрат од сурутка, емулгатор: лецитин (соја)], овесно брашно (глутен) 14%, декстроза 12%, Palatinose™ (изомалтулоза1) 10%, фруктоза 4%, какао во прав со намалена масленост, масло од триглицериди со среден ланец во прав 2,8% [триглицериди со среден ланец, агенс за набабрување (гума арабика), агенс против згрутчување (силициум диоксид)], млечен протеински концентрат, ароми, пченкарен скроб 2%, креатин монохидрат 1,5%, Cluster Dextrin® (малтодекстрин) 1%, брашно од бадем, киноа во прав, гоџи бобинки во прав, емулгатор (лецитин), Л-глутамин, Л-аргинин 0,4%, магнезиум карбонат, асаи бобинки во прав, Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин, креатин монохидрат 0,1%, три-метил-глицин 0,06%, Л-орнитин хидрохлорид, Л-лизин хидрохлорид, Л-тирозин, Л-аланин, цинк бисглицинат, киселина (лимонска киселина), Агенс против згрутчување (силициум диоксид), Д-пантотенат, калциум, BioPerine® BioPerine® екстракт од плод од црн бибер (Piper nigrum), холекалциферол, пиридоксин хидрохлорид, хром пиколинат, калциум-Л-метилфолат.

1Изомалтулозата е извор на глукоза и фруктоза.

Информации за алергени: Содржи млеко, соја, овес и бадеми. Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасто овошје, целер, риба, ракови, мекотели и состојки кои содржат сулфур диоксид.

Без глутен согласно со ЕУ регулатива. Без лактоза: <0,1 g лактоза / 100 ml подготвен пијалак.

Внимание: Не се препорачува на лица под 18 години или лица кои имаат здравствена проблеми. Не се препорачува за трудници и доилки.

 

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

 

 

 

Дополнителни информации
Flavor

Vanilla

,

Chocolate

,

Strawberry

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.