-29%
, ,

Iso-FUJI® 2000 gr 66 servings

Сподели:

ISO-FUJI Најсовршениот протеин во светот 

ISO-FUJI додаток во исхраната кој содржи е ултрафилтерен и микрофилтриран протеински излат од сурутка со вкрстен проток, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

Бренд:

3,890 ден 5,490 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 3890 Поени во вредност од 389 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3890 Поени во вредност од 389 ден!
Исчисти

ISO-FUJI

 66 дози             2,0 kg нето тежина

Произведено во Италија

 

ISO-FUJI додаток во исхраната кој содржи е ултрафилтерен и микрофилтриран протеински излат од сурутка со вкрстен проток, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Производот е исто така збогатен со витамин Б6 кој придонесува за намалување на заморот и истоштеноста, и со бромелаин, дигестивен ензим од природен извор. Протеините со сурутка се со висока биолошка вредност и природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

SKU: Недостапно Категории: , ,

Нутритивни информации (Вкус:Ванила)

 

Дозирање: 3 мерици: 30 g

 

Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1580 kJ/ 372 kcal 474 kJ/ 112 kcal
Масти 1 g 0,3 g
Од кои заситени 1 g 0,3 g
Јаглехидрати 1 g 0,3 g
Од кои шеќери 1 g 0,3 g
Влакна 0 g 0 g
Протеин 90 g 27 g
Сол 0,4 g 0,1 g
Витамин Б6 1,4 mg 0,42 mg (30% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: Микрофилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток (емулгатор: соја лецитин); Вкусови; Засладувач: сукралоза; бромелаин 75 GDU (30 mg / дневна доза); Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

 

 

Типичен аминокиселински состав во 100 g
Аланин 4,63 g
Аргинин 1,67 g
Аспартамска киселина 9,35 g
Цистеин 2,09 g
Глутаминска киселина 15,96 g
Глицин 1,33 g
Хистидин 1,36 g
Изолеуцин 6,40 g
Леуцин 8,70 g
 

Лизин

 

8,60 g

Метионин 1,90 g
Фенилаланин 2,47 g
Пролин 5,33 g
Серин 4,37 g
Треонин 6,24 g
Триптофан 1,41 g
Тирозин 2,35 g
Валин 5,84 g

 

 

Нутритивни информации (Вкус: двојно чоколадо)

 

Дозирање: 3 мерици: 30 g

 

Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1444 kJ/ 340 kcal 422 kJ/ 99 kcal
Масти 1,3 g 0,4 g
Од кои заситени 0,9 g 0,3 g
Јаглехидрати 3,5 g 1 g
Од кои шеќери 1,5 g 0,5 g
Влакна 1,8 g 0,5 g
Протеин 79 g 24 g
Сол 0,58 g 0,17 g
Витамин Б6 1,4 mg 0,42 mg (30% ПДВ)*
*ПДВ – Препорачан дневен внес

 

СОСТОЈКИ: Микрофилтриран и ултрафилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток (содржи емулгатор: соја лецитин); Какао во прав со намалена масленост; Вкусови; Засладувач: сукралоза; бромелаин 2500 GDU/g (30 mg / дневна доза); Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

 

 

Типичен аминокиселински состав во 100 g
Аланин 3,91 g
Аргинин 1,70 g
Аспартамска киселина 8,45 g
Цистеин 1,77 g
Глутаминска киселина 13,85 g
Глицин 1,23 g
Хистидин 1,17 g
Изолеуцин 5,18 g
Леуцин 7,93 g
 

Лизин

 

7,26 g

Метионин 1,66 g
Фенилаланин 2,30 g
Пролин 4,68 g
Серин 3,62 g
Треонин 5,37 g
Триптофан 1,20 g
Тирозин 2,08 g
Валин 4,81 g

 

Вкус

Ванила, Двојно Чоколадо, Диви бобинки и јогурт, Колачи, Кокос и чоколадо, Праска и јогурт

Употреба: Се мешаат 3 мерици = 30 g со 80 ml вода или друг омилен пијалак. Количината на вода може да се зголеми за да се промени густината и интензитетот на вкусот по желба. Земете 1 порција еднаш дневно помеѓу оброци или 1 час пред тренинг. Производот може да се користи и по тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.