HydroBeef™ Peptide Protein 2kg Double Choco Coconut

3,990 ден

HydroBeef™ Peptide Protein е клучен продукт во новата “Amix™ High-Class Series”, линија на продукти само со врвни состојки, дизајнирана за атлети и бодибилдери во потрага по максимално брзи и загарантирани резултати. Овој говедски протеин гарантира врвен квалитет и чистина со висока биолошка вредност, со помош на револуционерните процеси на хидролиза, прочистување и екстракција.

Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein е лесно растворлив животински протеин со одличен вкус, зајакнат со уникатниот “PepForm™ Peptide Triple-Matrix”и лактобацилиус “LactoSpore®”.

Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein нуди одличен нутритивен профил, и содржи повеке од 78% чист протеин.

SKU: 3533 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1995 Поени во вредност од 200 ден!
x
13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

HydroBeef™ Peptide Protein е клучен продукт во новата “Amix™ High-Class Series”, линија на продукти само со врвни состојки, дизајнирана за атлети и бодибилдери во потрага по максимално брзи и загарантирани резултати. Овој говедски протеин гарантира врвен квалитет и чистина со висока биолошка вредност, со помош на револуционерните процеси на хидролиза, прочистување и екстракција.

Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein е лесно растворлив животински протеин со одличен вкус, зајакнат со уникатниот “PepForm™ Peptide Triple-Matrix”и лактобацилиус “LactoSpore®”.

Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein нуди одличен нутритивен профил, и содржи повеке од 78% чист протеин.

Придобивки:

-протеинот придонесува за раст на мускулната маса

-протеинот придонесува за одржување на мускулната маса

-засладено со стевиа есктракт и сукралоза

-300% повеќе аминокиселини по грам од стек

-висок резултат на протеински азот од 100 (101.5)

-со оригинален HydroBeef™ произведен од Prollant Health Inc. во Шведска

-без аспартам

-лесно растворлив

Препорачана употреба: помешајте 40гр (2 дозерки) од HydroBeef™ Peptide Protein со 300мл вода или млеко со низок процент на масти, конзумирајте 1-3 сервирања во зависност од вашите дневни потреби за протеин.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.