100 Whey Shredded 2000gr 66servings Original price was: 3,490 ден.Current price is: 3,090 ден.
Back to products
100% WHEY ISOLATE 2000 gr Original price was: 4,990 ден.Current price is: 4,350 ден.

Gold Isolate Whey Protein 2280gr


Ако го купите ова вие заштедувате

  • Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  • Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  • Лесно мешање
  • Ниска содржина на масти и јаглени хидрати
SKU: ed9b1a0ad5f7 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2245 Поени во вредност од 225 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2245 Поени во вредност од 225 ден!
x
19 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Опис

Amix ™ Gold Whey Protein Isolate е врвен протеински изолат од сурутка , кој обезбедува висока биолошка вредност. Овој висококвалитетен производ е брзо сварлив во организмот и дава неспоредлив состав на аминокиселини кои доаѓа природно со протеин од сурутка, вклучувајќи ја и највисоката концентрација на БЦАА, како и други есенцијални аминокиселини.

Нутритивни факти

Доза: 30 g (1 мерица)

Дози во пакување 76

 

Во доза: 30 g:

на 100 g:

Енергетска вредност:

447 kJ / 107 kcal

1 490 kJ / 356 kcal

 Масти

0,1g

0,4g

   Заситени масти

0,04g

0,1g

Јаглехидрати

0,03g

0,1g

    Шеќери

0,03g

0,1g

Влакна

0,1g

0,2g

Протеин

27g

90g

Сол

0,39g

1,31g

Препорачана доза: Измешајте 1 лажичка (1 лажичка = 30 g) Amix ™ Gold Whey Protein Isolate со 300 ml ладна вода. Користете блендер или рачен шејкер, мешајте 30 секунди. Земете 1-3 порции дневно помеѓу оброци, во зависност од дневната потреба од протеин. Вклучена е и мерица за сервирање, но може да падне на дното за време на испораката.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, ореви од дрвја и кикирики поради производствени методи.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте го подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25 ° C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации
Flavor

Chocolate

,

Chocolate Peanut Butter

,

Banana

,

Vanilla

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.