Back to products
COLLAGEN RENOVER | 350 gr Original price was: 1,590 ден.Current price is: 1,390 ден.

GOLD CORE LINE WHEY 100 | 1500 gr


Ако го купите ова вие заштедувате

  • Премиум бленд Whey Isolate, Whey Concentrate, Whey Hydro
  • 22гр чист протеин во доза од 30гр
  • Инстант растворливост
  • Брза Апсорбција
  • Одлични вкусови
  • Идеален протеин за градење на мускулна маса
SKU: 9b9b6ce2bf0b Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 995 Поени во вредност од 100 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 995 Поени во вредност од 100 ден!
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Премиум протеински комплекс од сурутка за брзо зголемување на мускулната маса

 Gold Core Line Whey 100. Додаток во исхраната. Со засладувач. Протеински концентрат, изолат и хидролизат од сурутка. Gold Core Line Whey 100 содржи комплекс од концентрат од протеин од сурутка; изолат од протеин од сурутка и хидролизат од протеин од сурутка. Производот е извор на полновредни животински протеини богати со есенцијални аминокиселини кои ги вклучуваат аминокиселините со разгранет ланец и Л-глутамин. Gold Core Line Whey 100 се раствора екстремно брзо. Протеините помагаат за раст и одржување на мускулната маса.

Препорачаната дневна доза е 90 g.

Препорачана употреба: Растворете една порција од производот – 30 g (2 мерици) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 порции дневно.

Во деновите кога имате тренинг: првото сервирање испијте го наутро, по станување, второто во рок од 1,5 час по тренинг и третото пред спиење. Во деновите кога немате тренинг: првото сервирање испијте го наутро, по станување, второто меѓу оброци и третото пред спиење.

Состојки: GOLD CORE МАТРИЦА ОД СУРУТКА [концентрат од протеин од сурутка (добиен од млеко); изолат од протеин од сурутка (од млеко); хидролизат од протеин од сурутка (од млеко) (95,5%)]; какао во прав за вкусовите: чоколадо, чоколадо-цреша, чоколадо-сусам, кокос-чоколадо; ароми; регулатори на киселост за вкусовите: јагода и малина – лимонска киселина, јаболкова киселина; згуснувачи – целулознаа гума, ксантанова гума; засладувач – сукралоза; боја за вкусовите: ванилата, колачи, путер од кикирики и адвокат – бета-каротен; боја за вкус на банана – квинолин жолта; боја за вкусовите: јагода и малина – кохинеална црвена А.

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни. Боите кохинеална црвена А и квинолин жолта може да имаат негативно влијание врз активноста и вниманието кај децата.

Производот може да содржи алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број и земја на потекло: означено на на пакувањето.

 

 

Нутритивна вредност во 100 g 90 g** 30 g
Енергија 1525 kJ 1373 kJ 458 kJ
  360 kcal (18%*) 324 kcal (16%*) 108 kcal (5%*)
Масти 3,50 g (5%*) 3,15 g (5%*) 1,05 g (2%*)
   oд кои заситени 1,83 g (9%*) 1,65 g (8%*) 0,55 g (3%*)
Јаглехидрати 6,61 g (3%*) 5,95 g (2%*) 1,98 g (1%*)
   oд кои шеќери 6,41 g (7%*) 5,77 g (6%*) 1,92 g (2%*)
Протеини 75,50 g (149%*) 67,95 g (134%*) 22,65 g (45%*)
Сол 0,35 g (6%*) 0,31 g (5%*) 0,10 g (2%*)
Активни состојки      
GOLD CORE МАТРИЦА ОД СУРУТКА       
[концентрат од протеин од сурутка; изолат од протеин од сурутка; хидролизат од протеин од сурутка] 95,51 g 85,96 g 28,65 g

* % од препорачан дневен внес // ** Дневна доза од производот

 

Дополнителни информации
Flavor

Кукис

,

Чоколадо

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.