GALVANIZE CLA PRO | 60 caps

Сподели:
  • Конјугирана линоленска киселина 3000 mg
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

690 ден

Нема на залиха

CLA PRO

Конјугирана линоленска киселина 3000 mg

84 g нето тежина 60 капсули

CLA Pro е додаток во исхраната во меки гел-капсули кои содржат ЦЛА (Конјугирана линоленска киселина).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза.

 

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Категорија:
Нутритивни информации  
Сервирање: 3 капсули  Вкупно сервирања во пакувањето: 20        
Количина во сервирање  
Конјугирана линоленска киселина 3000 mg

 

Состојки: Конјугирана линоленска киселина (од масло од шафран, обвивка на капсулата (желатин, глицерол, прочистена вода), антиоксиданс (ДЛ-алфа-токоферол).

Препораки за употреба и складирање: Земете 3 гел-капсули дневно, со главен оброк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “GALVANIZE CLA PRO | 60 caps”

Сè уште нема оценки.