Foam Mat Yate 180 x 50 cm | Green

Сподели:

Foam Mat Yate 180 x 50 cm is a multi-purpose mat suitable for yoga, aerobics and fitness exercises.

Бренд:

400 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 400 Поени во вредност од 40 ден!

Foam Mat Yate 180 x 50 cm is a multi-purpose mat suitable for yoga, aerobics and fitness exercises. It can be also used as a camping mat. It is made of soft foam polyethylene and offers high comfort in all terrains, as well as great thermal insulation. What’s more, the mat is waterproof and can be used all year long.

Technical description:

  • Ideal for aerobics, yoga, fitness exercises
  • Suitable as a camping mat
  • Made of soft foam material
  • Material: polyethylene
  • Dimensions: 180 x 50 x 0.8 cm
  • Weight: 200 g
  • Suitable for one user only
Категорија:

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Foam Mat Yate 180 x 50 cm | Green”

Сè уште нема оценки.