Foam Mat Yate 180 x 50 cm – Bright Blue

400 ден

 • Ideal for aerobics, yoga, fitness exercises
 • Suitable as a camping mat
 • Made of soft foam material
 • Material: polyethylene
 • Dimensions: 180 x 50 x 0.8 cm
 • Weight: 200 g
 • Suitable for one user only
SKU: 91904c5524ff Бренд:

/

11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Foam Mat Yate 180 x 50 cm is a multi-purpose mat suitable for yoga, aerobics and fitness exercises. It can be also used as a camping mat. It is made of soft foam polyethylene and offers high comfort in all terrains, as well as great thermal insulation. What’s more, the mat is waterproof and can be used all year long.

Technical description:

 • Ideal for aerobics, yoga, fitness exercises
 • Suitable as a camping mat
 • Made of soft foam material
 • Material: polyethylene
 • Dimensions: 180 x 50 x 0.8 cm
 • Weight: 200 g
 • Suitable for one user only
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.