fbpx
-27%
,

EXTREME REGENERATE GEL | Lemon

Сподели:
  • Декстроза – малтодекстрин –
  • ВСАА – хидролизиран колаген –
  • Л-глутамин
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

110 ден 150 ден

Нема на залиха

Спореди

Extreme Regenerate Gel

По тренинг

90 g / 2 порции

Декстроза – малтодекстрин – ВСАА – хидролизиран колаген – Л-глутамин

– Л-аргинин хидрохлорид – три креатин малат – магнезиум

Нето тежина 90 g. Extreme Regenerate Gel. Додаток во исхраната. Со вкус на лимон. Содржи шеќери и засладувачи.

Нутритивна вредност (во 45 g): Енергетска вредност (178 kJ / 42 kcaЛ); масти 0,00 g, од кои заситени масни киселини 0,00 g; јаглехидрати 9,54 g, од кои шеќери 4,90 g; протеини 1,86 g / 0,93 g; сол 0,23 g; магнезиум 55,00 mg (15%*). *Препорачан дневен внес.

Активни состојки (во 90 g / 45 g): декстроза 10,00 g / 5,000 g; малтодекстрини 10,00 g / 5,00 g; аминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин 1,50 g / 0,75 g, Л-валин 0,75 g / 0,38 g, Л-изолеуцин 0,75 g / 0,38 g) 3,00 g / 1,50 g; хидролизиран колаген 2,00 g / 1,00 g; Л-глутамин 600,00 mg / 300,00; Л-аргинин хидрохлорид 300,00 mg / 150,00 mg, од кој Л-аргинин 250,00 mg / 125,00 mg; три-креатин малат 300,00 mg / 150,00 mg, од кој креатин 220,00 mg / 110,00 mg.

Состојки: вода; декстроза; малтодекстрини; амино киселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин); хидролизиран колаген; згуснувачи – гваранска гума, ксантанова гума; Л-глутамин; Л-аргинин хидрохлорид; три-креатин малат; регулатор на киселост – лимонска киселина; арома; засладувачи – ацесулфам К, натриум сахаринат, натриум цикламат, сукралоза; конзерванси – калиум сорбат, натриум бензоат; магнезиум цитрат; боја – рибофлавин.

 

Препорачаната дневна доза е 90 g (1 пакување).

Препорачана употреба: Земете 45 од гелот (0,5 пакување = 3 големи лажици) во мали порции веднаш по тренинг. Земете две сервирања дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “EXTREME REGENERATE GEL | Lemon”

Сè уште нема оценки.